sk

TIP NA VÝLET ZA LAHODNOU PÁLENKOU

SLIVKOVÝ KRÁSNOPOINT: RUDOLF JELÍNEK DISTILLERY LAND

Na prehliadku exkurzného a návštevníckeho centra Distillery Land společnosti RUDOLF JELÍNEK, a. s., vo Vizoviciach si vyhraďte dostatok času. Nielenže sa dozviete, ako vzniká lahodná pálenka, ale budete mať príležitosť ju tiež ochutnať.

Spoločnosť RUDOLF JELÍNEK, a. s., založená v roku 1894, je historickou firmou, ktorá je známa predovšetkým výrobou ovocných destilátov (najmä slivovice) typických pre strednú Európu a vyrába tiež alkoholické nápoje. Pretože si ctí tradíciu liehovarníctva, rozhodla sa priblížiť premenu ovocných plodov na kvalitné destiláty a prezentovať pôvodnú „fabriku“, v ktorej sa snúbia tradičné výrobné postupy a najmodernejšie technológie.

 

Areál spoločnosti prešiel kompletnou rekonštrukciou, ktorá mu vrátila podobu z 30. rokov minulého storočia, keď firmu vlastnil Rudolf Jelínek. Exkurzná trasa zahŕňa návštevnícke centrum s podnikovou predajňou, kinosálu, pestovateľskú pálenicu, prevádzku egalizácie s obrími drevenými sudmi, miestnosť na stáčanie a na degustáciu. K dispozícii sú tiež odborné varianty s prehliadkou rektifikácie a pálenice na prvú destiláciu vrátane fermentácie. Súčasťou prehliadok je ochutnávka výrobkov.
www.distilleryland.cz