sk

TIP NA VÝLET DO BARU, KTORÝ NEMÁ NIKDY ZATVORENÉ

OSVIEŽUJÚCI KRÁSNOPOINT: LESNÝ BAR

Predstavte si občerstvenie, kde sa môžete posilniť cestou na výlet a zaplatiť pritom podľa svojho uváženia. Práve takúto sústavu barov nájdete pozdĺž cesty z Hornej Lipovej na Smrk v údolí riečky Vápenné. Lesné bary slúžia predovšetkým na spríjemnenie cesty cyklistom a turistom.

Turisti tu majú k dispozícii širokú škálu nápojov, môžu si uvariť aj kávu alebo čaj. Ceduľa s nápisom „Výlov“ ukazuje k drevenému žľabu, kde sa chladia plechovky s nápojmi. Na občerstvenie sú tu k dispozícii tiež drobné chuťovky, napríklad chýrne Staromestské trubičky, ktoré sa vyrábajú v neďalekej obci Branná. Lesný bar funguje 24 hodín denne. Na platenie slúži nenápadná pokladnička.

Asi deväťsto metrov nad hlavným barom vzniklo ďalšie občerstvenie, ktoré funguje na rovnakom princípe. Takzvaný Horný bar ponúka dokonca prírodnú sprchu aj s froté uterákom a pohľad na panorámu Jeseníkov cez voľne prístupný ďalekohľad. Naskytne sa vám odtiaľ krásny pohľad na Ramzovú, Obrie skaly, Šerák alebo Keprník. Občerstvenie je občas pripravené tiež pri posedení pod Fořtovým smrekom, najvyšším smrekom Rychlebských hôr.

TIP: Základný Lesný bar je vybavený tiež posedením s ohniskom, kde si môžete opiecť kvalitný špekáčik KRÁSNO. Dajte sa pritom viesť našimi tipmi na správne opekanie údenín.

Pečiatku získate priamo v bare.