sk

TIP NA VÝLET ZA VODNÝM HRAMI

VODNÝ KRÁSNOPOINT: SLNEČNÉ JAZERÁ SENEC

Len 25 kilometrov od Bratislavy sa rozkladá vyše 100 hektárov vodnej plochy, ktoré sľubujú more zábavy. Toto slovenské „Tahiti“ patrí k najnavštevovanejším letným strediskám.

Vznik Slnečných jazier sa datuje do roku 1845, keď tam prebiehalo bagrovanie štrku na výstavbu železnice. Pôvodne sa v oblasti nachádzalo päť samostatných jazier, ktoré sa neskôr zlúčili do jedného. Jazero ako prírodné kúpalisko sa začalo používať v roku 1919 pod názvom Slovenské Tahiti. Nový názov Slnečné jazerá dostal areál v roku 1960.

 

Vodný areál, ktorý je pre lepšiu orientáciu rozdelený na „Sever“ a „Juh“, ponúka zábavu všetkým vekovým skupinám s možnosťou ubytovania v rôznych typoch ubytovacích zariadení – v kempoch, penziónoch aj v hoteloch pre náročnejších hostí. Športových nadšencov potešia futbalové ihriská, tenisové kurty alebo ihrisko na plážový volejbal. Deti sa zasa vyšantia na detskom ihrisku. V jazernom areáli sa môžete venovať tiež vodným športom a rybolovu. Pri Seneckých jazerách sa ďalej nachádza Aquapark Senec vybavený bazénmi s najrôznejšími atrakciami, akými sú masážne lavice, protiprúdy či vzduchové gejzíry. V areáli je tiež detský bazén so šmykľavkami a s vodnými chrličmi, pokojový bazén s perličkovým kúpeľom alebo saunový svet.
www.slnecnejazera.eu