sk

TIP NA VÝLET ZA LEGOM

HRAVÝ KRÁSNOPOINT: MÚZEUM LEGA TÁBOR

Hrajú sa s ním malí aj veľké už viac ako osemdesiat rokov. Ak patríte k fanúšikom farebných plastových kociek, nevynechajte návštevu múzea Lega v Tábore, ktoré sídli v krásnej historickej budove na Špitálskom námestí.

Múzeum sa nachádza v historickom jadre mesta Tábora. Celá expozícia je umiestnená v národnej kultúrnej pamiatke na Špitálskom námestí. V historickej budove na ploche viac ako 200 m2 uvidíte výstavu stavebnice LEGO zo zbierky jednej zberateľky.

 

Expozícia je tematicky rozdelená na oblasti, ako napríklad LEGO Architecture, LEGO Technic, LEGO Ideas a iné. Pozrieť si možno stovky originálnych modelov z celého sveta a neustále pribúdajú ďalšie zaujímavé, raritné a exkluzívne kúsky.

 

Pri samotnej prehliadke máte možnosť vidieť aj príbeh o celej histórii a vzniku kocky LEGO. Múzeum je interaktívne, nájdete tam vyše 1,5 milióna kociek LEGO.

 

Medzi exponáty nájdete tiež sochu Slobody, Tower Bridge, Eiffelovu vežu či indický Tádž Mahal.

 

Môžete si pozrieť aj kópiu Benešovej vily postavenej z viac ako 20 000 kociek LEGO. Stavba je v mierke 1 : 42 a ide o vernú kópiu originálu. Ďalšou zaujímavou stavbou je kópia táborskej reštaurácie Strelnica v mierke 1 : 50 postavenej z viac ako 100 000 kociek LEGO.

 

K najstarším exponátom sa radia originály drevených hračiek zo 40. a 50. rokov minulého storočia alebo lisované plastové hračky z 50. rokov.

 

Expozícia patrí nielen k európskym, ale aj svetovým unikátom a raritám.

 

Po samotnej prehliadke majú deti (aj dospelí) k dispozícii detský kútik, kde sa môžete „pohrať“ s kockami LEGO.

 

Návštevu múzea možno zakončiť nákupom v predajni, kde sú v ponuke stavebnice LEGO nie úplne bežne predávané v obchodných sieťach Českej republiky.
www.muzeumlegatabor.cz