sk

TIP NA VÝLET ZA ČESKÝMI PANORÁMAMI

VYHLIADKOVÝ KRÁSNOPOINT: HOTEL TROSKY

Zrúcanina hradu Trosky s dvomi vežami Panna a Baba vás svojím osobitým vzhľadom upúta už z diaľky. Zrúcanina, ktorá neodmysliteľne patrí k malebnej scenérii Českého raja je považovaná za symbol tejto chránenej krajinnej oblasti.

Jeden z našich najznámejších hradov sa nachádza deväť kilometrov na juhovýchod od mesta Turnova. Podľa všetkého ho založil Čeněk z Vartemberka počas druhej polovice štrnásteho storočia. Od polovice šestnásteho storočia už nijaký majitelia na Troskách nebývali, takže sláva hradu pomaly upadala. Pustnúce sídlo však začali obdivovať umelci, maliari a turisti. Trosky sa zaraďujú k rozhľadovým bodom prvého radu. Otvorí sa vám z nich nádherný panoramatický výhľad na Krkonoše, Kozákovský chrbát, Zvičinu, Drábské světničky, Ralsko, Bezděz a z väčšej časti tiež na České stredohorie.

 

Okrem hradu stoja za návštevu aj okolité údolia plné krásnych rybníkov, strmých svahov a skalných stien. Naplánujte si výlet po niektorých z mnohých turistických alebo cyklistických trasách. Východiskovým bodom sa môže stať hotel Trosky stojaci priamo pod zrúcaninou hradu. Nedávno hotel prešiel kompletnou rekonštrukciou a ponúka služby na úrovni troch hviezdičiek. Oceníte nielen romantický pohľad na hrad, ale tiež skvele vybavené fitnes, saunu, možnosť zapožičania bicyklov a Wi-Fi v celom objekte.
www.hoteltrosky.cz